Pielęgnacja

Czy warto kupić tonik do twarzy?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się toniki do twarzy. Tonizacja jest jednym z niezbędnych etapów codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Tonik to kosmetyk, który jest do tego przeznaczony. Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z nieodłącznych elementów codziennej pielęgnacji.

Czym jest tonik do twarzy?

W tym artykule wyjaśnimy, jak stosować tonik, a także jakie są jego najważniejsze zalety. W każdej łazience powinien się znaleźć tonik, ponieważ jest to kosmetyk wielokierunkowy i może być używany każdego dnia. Potrafi dopasować się do każdego rodzaju cery, ponieważ jest to produkt na bazie wody. Często zawiera dodatkowe składniki, takie jak olejki, witaminy oraz ekstrakty. Można wyróżnić toniki neutralne oraz złuszczające. Warto zwrócić uwagę na fakt, że toniki neutralne wyrównują pH skóry, a złuszczające są też określane jako antybakteryjne. Lepiej unikać toników, które zawierają w składzie alkohol. Należy pamiętać, że alkohol mocno podrażnia skórę, dlatego osoby z cerą wrażliwą powinny zachować szczególną ostrożność. Wybór toników jest bardzo duży, dlatego mało doświadczone i początkujące osoby mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego.

Jak stosować tonik?

Toniki do twarzy https://sanbello.pl/uroda-i-pielegnacja/twarz/toniki-do-twarzy doskonale nawilżają skórę, a także podtrzymują jej jędrność. Zachowanie prawidłowego pH skóry jest niezbędne, jeżeli chcemy mieć pięknie wyglądającą cerę. Najlepiej kupować kosmetyki u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Należy pamiętać, że naturalne pH skóry wynosi od 3 do 5,5. Mycie twarzy zwykłą wodą z kranu może niestety poważnie zaburzyć prawidłowe pH. Wynika to z faktu, że w wodzie z kranu jest z reguły obecny chlor. Demakijaż również ma negatywny wpływ na stan skóry. Jeżeli bariera ochronna zostanie naruszona to ph wzrasta. To powoduje, że skóra jest bardziej podatna na zakażenia bakteryjne, a także na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Zalety stosowania toniku

Twarz będzie wyglądać zdrowo i promiennie, jeżeli uda nam się wyrównać poziom pH, czyli przywrócić lekko kwaśne pH. Praktycznie wszyscy mogą stosować toniki nawilżające, które wyrównują pH. Płyn micelarny niestety nie jest w stanie zastąpić toniku. Płyn micelarny nie działa tonizująco, więc pH skóry się nie zmienia. Warto dodać, że pH można wyrównać w prosty i szybki sposób, jeżeli zaaplikujemy tonik. Dzięki temu skóra będzie przygotowana do przyjęcia składników aktywnych zawartych w kremie lub serum. Tonik stosowany regularnie pomaga zregenerować naskórek, a także zniwelować uczucie ściągniętej skóry. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że tonik antybakteryjny redukuje nadmierne wydzielanie sebum, a d tego przeciwdziała namnażaniu bakterii. Tonik z kwasem pomaga również złuszczyć naskórek. Tonik złuszczający można stosować raz dziennie, jeżeli skóra jest wrażliwa, ale jednocześnie ma rozszerzone pory i widoczne są na niej niedoskonałości. Pielęgnacja powinna być też uzupełniona innymi produktami tonizującymi. Należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy przed zaaplikowaniem toniku.

Możliwość komentowania Czy warto kupić tonik do twarzy? została wyłączona