Makijaż

Jak stosować bronzer?

Każda kobieta marzy o zdrowej, zadbanej cerze, która wygląda, jakby była lekko opalona, albo tylko muśnięta słońcem. Ponieważ lato trwa u nas bardzo krótko to z pomocą kobietom przychodzi bronzer. Trzeba jednak uważać i nie przesadzać z jego nakładaniem, ponieważ zepsuje się cały efekt.

Co to jest bronzer i jakie ma zadania?

Bronzer to kosmetyk, który wymaga wprawy w aplikacji, ponieważ musi być używany z umiarem. Dzięki prawidłowemu nałożeniu bronzera uzyskać można idealnie wymodelowana twarz, która nie ma żadnych mankamentów, wygląda zdrowo i młodo.

Głównym zadaniem bronzera jest przyciemnienie twarzy w takich miejscach, aby po nałożeniu reszty kosmetyków, takich jak podkład, korektor i puder, twarz zyskała taki kształt, o jaki nam chodzi. Po nałożeniu kosmetyku wszędzie tam, gdzie naturalnie pada cień, jak np. na kościach policzkowych, uzyskuje się efekt trójwymiarowości twarzy.

Jak wybrać bronzer odpowiedni do typu skóry?

Od typu skóry zależeć będzie jaki bronzer będzie dla nas najlepszy.

Dla cery normalnej, tłustej i mieszanej idealny będzie bronzer w postaci pudru. Natomiast właścicielkom cery suchej zalecany jest bronzer w postaci płynnej albo kremowej. Przy cerze problematycznej, trądzikowej, która ma widoczne niedoskonałości, idealny będzie bronzer w formie żelu, pudrowy albo płynny. W tym przypadku nie powinno się stosować bronzerów, które zawierają drobinki oraz kremowych

W jakim kolorze wybrać bronzer?

Większość kobiet zastanawia się jak wybrać bronzer, aby jego kolor idealnie współgrał z odcieniem cery. Pomocne okaże się w tym przypadku określenie naszego typu, tzn. czy pasują nam odcienie ciepłe, chłodne lub neutralne.

Dla kobiet, które mają ciepły odcień skóry, wybór bronzerów jest bardzo duży. Najbardziej będą pasować tu bronzery brązowe, złote, w odcieniach ciepłej brzoskwini lub bardzo delikatnego, jasnego brązu.

Kobiety, których cera jest w odcieniu chłodnym i neutralnym. Bronzery, które będą odpowiednie dla tego typu urody, to kosmetyki w kolorach jasnych brązów z odcieniem szarości. Można także wybrać puder w ciemniejszym odcieniu i połączyć z bronzerem.

Jak prawidłowo aplikować bronzer?

Chcąc prawidłowo aplikować bronzer należy pamiętać, by zrobić to stopniowo. Zacząć trzeba od małych ilości i w razie potrzeby dokładać. Jeżeli chcemy uzyskać efekty delikatnej opalenizny, wtedy bronzer nakładamy na te miejsca na twarzy, na które padają promienie słoneczne. Będą to czubek brody, policzki i grzbiet nosa.

Jeżeli chcemy uzyskać efekt wyszczuplenia twarzy to bronzer aplikujemy poniżej kości policzkowych i na boki nosa, a także na żuchwę. W ten sposób uzyskamy efekt wyszczuplenia zarówno szyi jak i podbródka.

Jeśli chcemy modelować kształt twarzy musimy użyć produktów kremowych i pudrowych, najlepiej równocześnie. Trzeba wybierać odcienie takie, aby były chłodniejsze od tych, które stosuje się do uzyskania efektów opalenizny.

Do aplikacji bronzerów pudrowych używamy pędzelka, natomiast do tych płynnych polecane są gąbeczki. Płynne bronzery można nakładać też przy pomocy palców.

Możliwość komentowania Jak stosować bronzer? została wyłączona