Uncategorized

Korektor – kolorowy pigment i prawidłowa technika aplikacji

Korektor może być nazywany magicznym kosmetykiem z uwagi na jego unikalne możliwości. Jego umiejętna aplikacja pozwala na tuszowanie cieni pod oczami, popękanych naczynek czy innych zmian i przebarwień skórnych. Wraz z podkładem stanowi on bazę dla kolejnych etapów makijażu, zarówno tego codziennego, jak i wykonywanego na specjalne okazje.

Korektor, kolorowe pigmenty

Kolor pigmentu zawartego w kosmetyku zależy od funkcji jaką korektor ma spełniać. W przypadku cieni oraz opuchlizny pod oczami dobrze sprawdzi się korektor zawierający pomarańczowe pigmenty, które zniwelują brzydki efekt sińców pod oczami. Kolor żółty zawarty w pigmentach korektora pozawala na niwelowanie widocznych naczynek, natomiast w przypadku zaczerwienień oraz zmian trądzikowych dobrze sprawdzi się korektor zawierający pigmenty zielone. Pigment fioletowy zawarty w korektorach to sprzymierzeniec w walce z ziemistym odcieniem skóry oraz żółtymi przebarwieniami.

Korektor, technika aplikacji

Aby w pełni można było wykorzystać możliwości niwelowania niedoskonałości skóry jakie dają korektory zawierające różne kolory pigmentu, niezbędna jest prawidłowa aplikacja kosmetyku. Najczęściej popełnianym błędem jest aplikacja korektora jedynie w obrębie problematycznego obszaru. Powoduje to nienaturalne wrażenie odcięcia danej partii od pozostałych części twarzy. Preparat powinien być aplikowany na nieco większy obszar, tak aby można było uzyskać efekt delikatnego przejścia z jednego obszaru twarzy do kolejnego, bez zaznaczonej ostrzej granicy oddzielającej oba obszary.

Loreal Paris korektor

Aby możliwa była prawidłowa aplikacja kosmetyku powinien on cechować się wysoką jakością, wpływającą miedzy innymi na konsystencję preparatu. Takie założenie spełnia korektor Loreal. Dzięki zawartości innowacyjnych składników kryjących Loreal korektor jest kosmetykiem dobrze radzącym sobie z niwelowaniem cieni pod oczami, zaczerwienień i zmian skórnych.

Możliwość komentowania Korektor – kolorowy pigment i prawidłowa technika aplikacji została wyłączona