Pielęgnacja

Pielęgnacja skóry dłoni i innych miejsc newralgicznych

Pielęgnacja skóry dłoni jest niezmiernie ważna, ponieważ pozwala zachować ich zdrowy wygląd. To między innymi na skórze dłoni widoczne są pierwsze oznaki starzenia w postaci ciemnych przebarwień. Dodatkowo, w obecnych pandemicznych czasach, skóra dłoni codziennie mierzy się z wyzwaniami w postaci częstego kontaktu z płynami i żelami dezynfekującymi, mokrymi chusteczkami nawilżonymi substancjami zapachowymi, często niestety nie będących obojętnymi dla skóry dłoni. Częste mycie dłoni oraz stosowanie środków odkażających, powoduje przesuszenie skóry, a w skrajnych przypadkach jej pękanie i tworzenie reakcji zapalnych, bądź uczuleniowych.

Właściwa pielęgnacja skóry dłoni

Wybór odpowiedniego preparatu stosowanego regularnie podczas zabiegów pielęgnacyjnych jest niezmiernie ważny. Pozwala on bowiem na odbudowanie naturalnej warstwy ochronnej skóry dłoni, zabezpieczającej jej przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, w tym drobnoustrojów pochodzenia wirusowego, bakteryjnego i grzybicznego.

Szczególna budowa skóry dłoni

Właściwa pielęgnacja skóry dłoni jest również konieczna ze względu na specyficzną budowę skóry dłoni. W przeciwieństwie bowiem do innych obszarów ciała, skóra na dłoniach w dużej mierze pozbawiona jest gruczołów łojowych. To z kolei powoduje dodatkowe ryzyko uszkodzenia komórek skóry, zwłaszcza po częstym kontakcie z ostrymi detergentami.

Systematyczność

Podstawą pielęgnacji skóry dłoni jest systematyczność. Tylko ona pozawala na regularne odbudowywanie ochronnej warstwy na powierzchni skóry.

Inne miejsca newralgiczne

Kolejnym obszarem ciała wystawionym w dużej mierze z na działanie negatywnych czynników zewnętrznych jest skóra stóp. Kontakt z różnymi powierzchniami latem oraz obuwiem jest nie lada wyzwaniem dermatologicznym.

Apis krem do rąk oraz Apis krem do stóp

W odpowiedzi na codzienne „wyzwania” podejmowane przez skórę dłoni i stóp powstały preparaty Apis Natural Cosmetics (https://darmarsklep.pl/dlonie-i-stopy/0,apis-natural-cosmetics). Krem do rąk Apis oraz krem do stóp Apis to produkty najwyższej jakości, gwarantujące spektakularne efekty regeneracyjne i odmładzające skóry.

Możliwość komentowania Pielęgnacja skóry dłoni i innych miejsc newralgicznych została wyłączona