Pilniki do paznokci - jak wybrać
Paznokcie

Pilniki do paznokci – jak wybrać?

Pilniki do paznokci to jedne z tych akcesoriów, któremu nie poświęca się wiele uwagi. Specjaliści od paznokci zwracają jednak uwagę, że jest kilka czynników, którymi warto się zainteresować przed ich wyborem, ponieważ różni się one kształtem, ceną oraz właściwościami.

Pilniki do paznokci – rodzaje

Można wyróżnić podstawowy podział pilników ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane na:

 – papierowe,

 – szklane,

 – metalowe,

Pilniczki do paznokci papierowe są jednymi z najbardziej popularnych i jednocześnie najtańszych. Są ogólnie dostępne, mogą być stosowane do naturalnej płytki paznokciowej, jak i do hybryd oraz paznokci przedłużanych za pomocą innych metod. Trzeba tylko wybrać odpowiedni rodzaj gradacji. Zewnętrzna warstwa papierowych pilników do paznokci składa się z papieru, do którego przyklejono różne rodzaje opiłków. Występują w wielu kształtach, najbardziej rozpowszechniony jest kształt banana, który jest używany do skrócenia paznokci z długości. Z kolei prosta forma pilniczków do paznokci umożliwia łatwe piłowanie hybrydy i żelowych paznokci. Łódka jest połączeniem prostego kształtu i banana, bardzo dobrze sprawdza się przy piłowaniu przedłużanych paznokci.

Pilniki do paznokci szklane są wykonane z hartowanego szkła, mają gęstą strukturę, dlatego nie uszkadzają płytki paznokciowej i są bardzo wytrzymałe. Można je również umyć pod bieżącą wodą i zdezynfekować środkami na bazie alkoholu, dlatego są produktami bardzo higienicznymi. Szkło jest twarde i delikatne, pilniczki do paznokci wykonane z tego surowca idealnie wygładzają końcówki paznokcia i zamykają łuski płytki, paznokcie się nie łamią. Mogą być stosowane do naturalnych paznokci, jak i przedłużanych.

pilnik do paznokci

Pilniki metalowe są również popularnie stosowane, ale nie są zalecane przez specjalistów, jako dobra opcja dla paznokci. Działają bardzo intensywnie, raczej szlifują płytkę paznokcia, zamiast ją polerować. Pilniczki do paznokci metalowe mogą zostawiać łuski i brzeg paznokcia otwarte, co daje większe ryzyko złamania. Są zaopatrzone w przydatną, szpiczastą końcówkę.

Gradacja pilniczków do paznokci

Pilniki do paznokci gruboziarniste mają gradację 80 i są przeznaczone do zdejmowania hybrydy, żelu bądź akrylu z płytki. Gradacja od 100 do 180 to pilniki średnioziarniste, są najbardziej uniwersalne, można nimi kształtować paznokcie nadbudowane. Pilniczki do paznokci drobnoziarniste o gradacji 240, mogą być stosowane do formowania naturalnej płytki paznokciowej. Są używane również do delikatnego zmatowienia płytki przed wykonaniem manicure.

Możliwość komentowania Pilniki do paznokci – jak wybrać? została wyłączona