pyłek do paznokci
Paznokcie

Pyłki do paznokci – jak aplikować na paznokcie, jakie są efekty?

Zdobienie paznokci staje się coraz bardziej popularne, stąd też często kobiety do dekorowania manicure używają pyłków na paznokcie. Mogą dawać różne kolory i efekty w zależności od grubości i gęstości pyłków. Drobniejsze pyłki do paznokci dają efekt gładkości, lustra, holograficzny czy tafli wody. Te o grubszej strukturze stwarzają efekt brokatu czy rybiej łuski. Nakładanie pyłków jest bardzo proste, a daje przy tym satysfakcjonujące i piękne zdobienie paznokci.

Nakładanie pyłku na paznokcie

Aplikowanie jest banalnie łatwe i można wykonać na różne sposoby niezależnie od produktu. Zaopatrzyć się należy w odpowiednie elementy, które znacznie ułatwią cały proces.

  • lampy do paznokci hybrydowych UV lub LED,
  • bazy do paznokci,
  • wybranego pyłku do paznokci,
  • lakieru hybrydowego w wybranym kolorze,
  • pacynka kosmetyczna.

Pierwszym sposobem jest nałożenie na paznokcie bazy, a następnie pomalowanie paznokci lakierem hybrydowym i utwardzenie ich w lampie UV bądź LED. Należy nanieść dwie warstwy lakieru hybrydowego na płytki paznokci. Na warstwę dyspersyjną, czyli taką lepką, która zwiększa przyczepność warstw, nakładamy pyłek i rozprowadzamy go po powierzchni paznokcia pacynką kosmetyczną. Warstwę pokrywamy topem coat i utwardzamy w lampie hybrydowej.

Kolejnym sposobem jest nałożenie pyłku do paznokci bezpośrednio na pomalowane paznokcie i utwardzenie ich pod lampą hybrydową. Nadmiar pyłku należy strzepać do pojemniczka lub usunąć za pomocą szczoteczki do manicure, lub pacynki kosmetycznej. W tym sposobie nie nakładamy topu.

Odpowiednio nałożony pyłek do paznokci powinien spokojnie wytrzymać na paznokciach co najmniej dwa tygodnie.

Jakie efekty można uzyskać?

Pyłki na paznokcie to urozmaicenie manicure na różne sposoby. W zależności od sposobu nakładania pyłków i kolorów lakierów można uzyskać przeróżne efekty. Popularnym rodzajem manicure jest efekt lustra, który można uzyskać, rozcierając odpowiedni pyłek w top. Pyłki do paznokci, które dają efekt brokatu, można uzyskać, zanurzając utwardzone paznokcie z warstwą dyspersyjną w pudełeczku z drobinkami pyłków. Ciekawie na paznokciach wygląda również efekt syrenki, który warto zastosować w różnych zestawach kolorystycznych lakierów, gdyż różnią się od siebie efektami.

Zdobienie paznokci tym sposobem nie jest kosztowne, a daje mnóstwo kombinacji i możliwości stworzenia oryginalnych stylizacji manicure. Proponujemy pyłki do paznokci, które dadzą niezwykłe i niepowtarzalne efekty na paznokciach.

Możliwość komentowania Pyłki do paznokci – jak aplikować na paznokcie, jakie są efekty? została wyłączona