Pielęgnacja

Jak działa krem na rozstępy?

Rozstępy to charakterystyczne zmiany skórne początkowo w postaci czerwonych prążków, które z czasem zaczynają blednąć i utrwalać się. Pojawiają się na skórze z wielu powodów na skutek pękania włókien kolagenowych i elastynowych. Najczęściej z powodu gwałtownych wahań wagi w okresie ciąży czy dojrzewania. Są widoczne na brzuchu, pośladkach, udach czy piersiach. Pojawiają się nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn. W początkowej fazie ich rozwoju można je skutecznie zwalczać odpowiednią pielęgnacją, stosując między innymi krem na rozstępy.

Krem na rozstępy – jak działa?

Krem na rozstępy działa na skórę kompleksowo, wzmacniając jej strukturę. Najważniejsze jego właściwości to takie jak:

  • nawilżanie,
  • łagodzenie dokuczliwego swędzenia, pieczenia i zaczerwienienia skóry,
  • wspieranie regeneracji poprzez stymulację produkcji nowych włókien kolagenowych.

Aby krem na rozstępy działał skutecznie, należy go regularnie stosować, nakładając nawet kilka razy dziennie na powierzchnię skóry. Przedtem warto wykonać peeling, który złuszczy martwy naskórek i dodatkowo stymuluje skórę do odbudowy.

Krem na rozstępy – co zawiera w składzie?

Krem na rozstępy powinien zawierać składniki aktywne, które przyspieszają regenerację skóry, a jednocześnie delikatnie ją złuszczają, nawilżają i odżywiają. Takie właściwości wykazują między innymi kwas foliowy, witaminy E i C czy kolagen. Witamina C wykazuje dodatkowo działanie rozjaśniające, co pozwala zmniejszyć widoczność rozstępów. Kremy należy regularnie stosować w pierwszej fazie ich rozwoju, kiedy są najbardziej skuteczne, później mają wyłącznie działanie pielęgnujące.

Możliwość komentowania Jak działa krem na rozstępy? została wyłączona