krem pod oczy
Pielęgnacja

Co powinien zawierać w sobie krem pod oczy?

Na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele różnych specyfików do aplikacji pod oczyma. Różnią się one składem i funkcjami, więc często trudno wybrać ten, który spełni swoje zadanie najlepiej. Warto patrzeć na składy danego produktu, gdyż cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Co powinien zawierać w sobie dobry przeciwzmarszczkowy krem pod oczy?

Skład kremu – jakie witaminy powinien mieć?

krem pod oczy

Krem pod oczy ma wiele zadań. Ujędrnia skórę, która często jest dość wiotka, a to wszystko przez jej cienkość i niewielką ilość kolagenu. Niwelowanie cieni jest kolejnym aspektem, na który bardzo często patrzą kupujący. Wszystko to, w połączeniu z odpowiednim nawilżeniem, musi mieć jakąś podstawę w składnikach preparatu. 

Jakie witaminy będą korzystnie wpływać na skórę pod oczami?

  • Witamina E – ma ona właściwości nawilżające, przeciwzapalne i wzmacniające, co sprawia, że jest świetna w kremach pod oczy. 
  • Witamina C – jej zadaniem jest zwalczanie efektu podkrążonych oczu, rozświetlając skórę.
  • Witamina A – jest ona odpowiedzialna za szybszą regenerację naskórka. Opóźnia również starzenie się skóry, co łączy się z redukcją powstawania nowych zmarszczek.
  • D-panthenol – w skórze przekształca się w witaminę B5, która świetnie nawilża skórę pod oczami.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Dobry krem pod oczy powinien mieć w sobie wiele różnych substancji. Świetną opcją będzie kwas hialuronowy, jak i laktobionowy. Również różnego rodzaju oleje są dobrym rozwiązaniem, które pomoże zachować wodę w skórze pod oczami – olej z wiesiołka, sojowy, jak i migdałowy dobrze spełnią to zadanie. Warto też patrzeć na naturalne ekstrakty, szczególnie z aksamitki i borówki czernicy. 

 

Możliwość komentowania Co powinien zawierać w sobie krem pod oczy? została wyłączona