Henna do brwi – czym jest i jakie są jej rodzaje?
Henna przydaje się przede wszystkim w przypadku chaotycznych oraz mało wyrazistych brwi, a także, gdy potrzebują one ogólnej zmiany. Zanim jednak podejmie się decyzję o tym zabiegu, warto dowiedzieć się czegoś na temat jej rodzajów, by dopasować je jak najlepiej do własnych potrzeb.
Czym tak właściwie jest henna do brwi?
Henna do brwi jest barwnikiem pochodzenia roślinnego, który jest produkowany z lawsonii bezbronnej. To właśnie z liści i pędów tej rośliny powstaje wspomniana henna, dlatego jest ona uznawana za kosmetyk naturalny. Poza właściwościami kosmetycznymi dawniej miała zastosowanie w medycynie ludowej, gdzie była stosowana jako okłady w przypadku aft, pleśniawek, a nawet bólu głowy.
W przypadku wykonywania henny samodzielnie warto jest najpierw wykonać próbę uczuleniową, by oszczędzić sobie uczuleń lub podrażnień skóry. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także wizyta u kosmetyczki, która profesjonalnie i dokładnie wykona zabieg.
Jakie wyróżnia się rodzaje henny do brwi?
Najczęściej wykorzystywanymi rodzajami henny do brwi, o których warto pamiętać, są m.in.:
- żelowa – jest zwykle wybierana podczas stosowania w domu bez pomocy kosmetyczki. Występuje w postaci kremu i farbuje ona wyłącznie włoski rzęs oraz brwi. Henna nada im wyjątkowy efekt, który utrzyma się znacznie dłużej (prawdopodobnie od 4 do 6 tygodni) niż poprzez tuszowanie lub używanie kredki pod oczy.
- proszkowa – ten rodzaj może pofarbować zarówno rzęsy oraz brwi, jak i skórę. Jest polecana osobom z przerzedzonymi brwiami i utrzymuje się od 2 do 3 tygodni. W przypadku dobrania złego odcienia lub zrobienia niewłaściwego kształtu należy zastosować płyn do zmywania farb.
- pudrowa – może pozostawić tzw. efekt tatuażu, ponieważ można nią zabarwić włoski rzęs, brwi i skórę, zapewniając konkretny kształt – nawet jeśli włoski nie rosną w danym miejscu. Ma ona również działanie pielęgnacyjne, dzięki czemu pozytywnie wpływa na słabe i zniszczone włoski, a dodatkowo efekty tej henny utrzymują się nawet do 8 tygodni.