szampon na ciemieniuchę
Pielęgnacja

Jaki szampon na ciemieniuchę wybrać?

Ciemieniucha to powszechny problem skórny dotykający niemowlęta. Najczęstszą przyczyną charakterystycznych zmian na skórze głowy jest nieprawidłowa higiena, jak i brak troski rodziców. Na powierzchni skóry głowy tworzą się żółte, grube łuski w wyniku pracy gruczołów łojowych, które nie działają jeszcze w pełni prawidłowo. Martwy naskórek i nadmiar sebum gromadzi się zwykle na ciemiączku i brwiach. Wbrew pozorom zmiany nie są dla dziecka bolesne, ale wymagają troskliwej pielęgnacji i złuszczania z użyciem specjalistycznych preparatów, w tym takich jak szampon na ciemieniuchę.

Szampon na ciemieniuchę – produkt do zadań specjalnych

Ciemieniucha należy do powszechnie występujących problemów dermatologicznych u niemowląt. Nie jest jednak bolesna. Wymaga jednak zdecydowanych działań pielęgnacyjnych, ponieważ utrzymująca się ciemieniucha może mieć negatywny wpływ na skórę malucha. Stosując regularnie odpowiednie kosmetyki, można jednak szybko i skutecznie pozbyć się zmian.

szampon na ciemieniuchę

Szampon na ciemieniuchę – jak stosować?

Zdecydowanie najpopularniejszym produktem kosmetycznym na ciemieniuchę jest szampon, dostępny nie tylko w formie płynnej, ale również wygodnej pianki. Najczęściej wykazują właściwości:

  • łagodzące,
  • oczyszczające.

Jednocześnie jest całkowicie bezpieczny dla delikatnej skóry dziecka, łagodząc charakterystyczne objawy ciemieniuchy. Nie wywołuje reakcji alergicznych za sprawą starannie skomponowanego składu. Poddawany jest testom dermatologicznym, które potwierdzają ich bezpieczeństwo, jak i skuteczność w walce z tą przypadłością. Produkt należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Możliwość komentowania Jaki szampon na ciemieniuchę wybrać? została wyłączona