naturalne kosmetyki
Pielęgnacja

Czy można kupić kosmetyki naturalne w niskich cenach?

Wiele osób uważa, że kosmetyki naturalne są zbyt drogie, dlatego szybko z nich rezygnują. Jest to oczywisty stereotyp, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wystarczy dobrze poszukać, a naszym oczom ukaże się mnóstwo okazji cenowych. Jakie kosmetyki naturalnego pochodzenia są szczególnie warte sprawdzenia?

Mydła i szampony  

Naturalne mydła opierają się zazwyczaj na oleju palmowym, kokosowym lub oliwie z oliwek. To całkiem powszechne składniki, z których można stworzyć tanie kosmetyki. Wystarczy poszukać najlepszy ofert w wyszukiwarce. Mydło z rokitnika i z peelingiem makowym może być warte mniej niż 15 złotych. Przy obecnych cenach niesprawdzonej chemii to naprawdę niewiele. 

Warto szukać również naturalnych szamponów. Naturalne kosmetyki na bazie aloesu są idealne dla włosów, a ich koszt oscyluje w granicach 10 złotych. Nie tylko świetnie wygładzają włosy, ale też nawilżają i odświeżają końcówki. Wpływają też odświeżająco na samą skórę głowy. Do kąpieli świetnie nadają się również naturalne sole, które dodają skórze witamin i minerałów. 

naturalne kosmetyki

Maski i kremy 

Kosmetyki typu maski świetnie nadają się do zwiększenia elastyczności skóry, zwłaszcza w rejonie twarzy. Dobrze stymulują odnowę komórkową oraz nadają skórze kolorytu. Maski w formie naturalnej można znaleźć w różnych formach. Specyfik na bazie naturalnego mleka kosztuje zaledwie 7 złotych za 100 mililitrów. Kremy oparte na ekstrakcie korzenia z cykorii to również idealne zamienniki dla kosmetyków o mocno chemicznym składzie. Są odpowiednie dla wszystkich rodzajów cery. Kremy naturalne bardzo szybko się wchłaniają, przez co nie pozostawiają tłustych plam na twarzy. To świetny podkład pod późniejszy makijaż. 

Możliwość komentowania Czy można kupić kosmetyki naturalne w niskich cenach? została wyłączona