Paznokcie

Dlaczego warto zdecydować się na żele do paznokci?

Odpowiednio wykonany manicure doda dłoniom szyku i klasy oraz sprawdzi się jako idealne dopełnienie wielu stylizacji. Na rynku kosmetycznym funkcjonuje sporo ciekawych form zdobienia paznokci, które pozwalają na uzyskanie niezwykle oryginalnych efektów.

Metoda żelowa zdobienia paznokci – dlaczego warto?

Żele do paznokci to bardzo często wybierana opcja, pozwalająca na skuteczne i trwałe przedłużenie paznokci. Dodatkowo manicure wykonany przy pomocy żeli pomaga na dowolny wybór kształtu i długości paznokcia, co może okazać się bardzo istotne, szczególnie w przypadku posiadaczek krótkich i łamliwych paznokci.

Poza tym duży wybór żeli do paznokci pozwala na tworzenie ciekawych i bardzo różnorodnych efektów, które charakteryzują się wysoką estetyką i niezwykłą precyzją wykończenia.

Co jest potrzebne do wykonania żelowych paznokci?

Istnieje wiele sposobów na przedłużenie paznokci przy pomocy żelu – do jednej z najpopularniejszych należy metoda z użyciem szablonów. Przy przedłużaniu tego typu, oprócz szablonów, koniecznie trzeba zaopatrzyć się również w żele do paznokci oraz pędzelek do nakładania.

Metoda żelowa wymaga także odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia, do jej poprawnego wykonania potrzebne będą więc różnego rodzaju pilniki i polerki. Dobrym pomysłem, szczególnie w przypadku mocno zniszczonej płytki może okazać się także zakup primera.

Niezwykle istotne jest także to, że żelowe paznokcie muszą zostać utwardzone za pomocą lampy UV – bez tego urządzenia wykonanie manicure żelowego okaże się bowiem niemożliwe. Przy wyborze lampy warto zwrócić uwagę na jej parametry techniczne, wybierając sprzęt najwyższej jakości, który pozwoli na utrwalenie mas różnego rodzaju.

Możliwość komentowania Dlaczego warto zdecydować się na żele do paznokci? została wyłączona