Pielęgnacja

Kupujemy depilator laserowy

Depilacja laserowa to zdecydowanie jeden z najczęściej wybieranych zabiegów kosmetycznych w salonach urody. Niestety taki zabieg jest dość drogi, a co najważniejsze również długotrwały w realizacji. Jak się jednak okazuje, na rynku bez trudu można już znaleźć małe i podręczne depilatory laserowe. Powstaje jednak pytanie, jak się je powinno wybierać i czy one w ogóle działają?

Jak działa taki depilator?

Zanim przejdzie się do tego, jak wybrać depilator laserowy, najpierw warto się zastanowić nad tym, jak takie urządzenie w ogóle działa. Jak się okazuje, zasada działania jest w tym wypadku o wiele prostsza, niż można by sądzić.
Wystarczy tylko przyłączyć urządzenie do skóry i nacisnąć przycisk. Spowoduje to włączenie promienia lasera, który trafiając w cebulkę włosa, wypali ją, co zaowocuje usunięciem danego włosa ze skóry.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania?

Jak więc widać, zasada działania takiego urządzenia jest naprawdę bardzo prosta. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, jak się powinno taki sprzęt wybierać. Jakie są tu najważniejsze cechy i parametry?
Oczywiście najważniejszą sprawą jest moc, którą charakteryzować się będzie umieszczony w urządzeniu laser. Poleca się wybranie modelu dopasowanego do koloru skóry, ponieważ im cera będzie ciemniejsza, tym powinno się stosować słabsze depilatory laserowe.
Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na sposób zasilania takiego urządzenia. Najpewniej będzie się z niego korzystało jedynie w domu, więc idealnie sprawdzi się tu model po prostu zasilany z sieci.

Możliwość komentowania Kupujemy depilator laserowy została wyłączona