baza kauczukowa do paznokci
Paznokcie

Baza kauczukowa do paznokci — czym jest i jak jej używać?

Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy wymaga dobrania odpowiednich produktów, aby efekt był jak najbardziej zadowalający. Na ostateczną jakość wykonanej usługi ma znaczenie nie tylko produkt aplikowany na płytkę paznokcia, ale również baza, która została wcześniej użyta. To od kompatybilności tych dwóch produktów w głównej mierze zależy trwałość, jakość oraz wygląd końcowy wykonanej stylizacji. 

Czym jest baza kauczukowa?

Baza kauczukowa do paznokci jak ta tutaj: https://makear.pl/pl/menu/kauczukowe-587.html to produkt pośredni, stosowany podczas manicure hybrydowego lub żelowego. Jest to rodzaj bazy, która zawiera w swoim składzie kauczuk syntetyczny. Umożliwia on lepsze przyleganie hybrydy lub żelu do płytki paznokcia. Baza kauczukowa posiada również właściwości ochronne, ponieważ tworzy dodatkową warstwę pomiędzy paznokciem a końcowym produktem. Użycie bazy zmniejsza zatem ryzyko uszkodzenia naturalnej płytki paznokcia i przedłuża trwałość manicure. Bazy kauczukowe mogą być wykorzystywane do różnych rodzajów paznokci, w tym do paznokci słabych, łamliwych i problematycznych.

Jak używać baz kauczukowych?

Aby końcowa stylizacja paznokcia okazała się sukcesem, nie wystarczy użycie sprawdzonej bazy. Ważna jest również jej odpowiednia aplikacja. Na początku należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia pod nałożenie bazy i upewnić się, że płytka jest sucha, czysta i odtłuszczona. Dopiero na tym etapie można przejść do nałożenia niewielkiej ilości bazy kauczukowej, którą następnie należy utwardzić w lampie. Jeśli nałożona warstwa okaże się zbyt cienka, można nałożyć kolejną warstwę i ponownie ją utwardzić. Dopiero po tym czasie można kontynuować stylizację i przejść do nakładania produktu końcowego.

baza do paznokci kauczukowa

Główne zalety bazy kauczukowej

Bazy kauczukowe znacznie poprawiają końcową jakość stylizacji, a ich używanie niesie ze sobą szereg cennych korzyści. Oto niektóre z nich:

  • poprawa przyczepności-baza kauczukowa pozwala na lepszą przyczepność produktów do paznokci, co zapewnia trwałość stylizacji i minimalizuje ryzyko odprysków lub złamań;
  • zwiększona ochrona-bazy kauczukowe ochraniają płytkę paznokcia przed wszelkimi infekcjami i uszkodzeniami;
  • elastyczność-używanie bazy zapewnia lepszą elastyczność i sprężystość paznokcia, dzięki czemu końcowa stylizacja jest mniej podatna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
Możliwość komentowania Baza kauczukowa do paznokci — czym jest i jak jej używać? została wyłączona