olejki do włosów
Pielęgnacja

Czy warto stosować olejki do włosów?

Regularne olejowanie włosów przynosi mnóstwo korzyści, dlatego w przypadku puszących się kosmyków lub chęci odzyskania naturalnego blasku warto rozważyć ich zastosowanie. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję, dobrze jest zaznajomić się z tym jakie olejki dobrać do konkretnego typu włosów oraz jak poprawnie wykonywać ten zabieg.

Jakie efekty przynosi stosowanie olejku do włosów?

Olejowanie włosów to pielęgnacja polegająca na nakładaniu na nie specjalnych olejków lub serum olejowych, które zostały dobrze dobrane w zależności od typu włosów oraz ich porowatości. Dbają one o skórę głowy oraz cebulki włosów, sprawiając, że końcówki staną się błyszczące, odżywione oraz znacznie łatwiejsze do rozczesania. Regularne stosowanie wpływa na ich kondycję od wewnątrz, a efekty najczęściej można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu. Wśród nich wyróżnia się m.in.:

  • odżywione i nawilżone włosy,
  • wygładzone końcówki,
  • wzmocnione cebulki,
  • uregulowane wydzielanie sebum,
  • łatwiejsze do rozczesania włosy,
  • ochrona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Pierwszym krokiem w stosowaniu olejków do włosów jest ich zakup (tutaj) w zależności od indywidualnych potrzeb, jednocześnie zwracając uwagę na skład produktu, który w najlepszym przypadku powinien być na bazie naturalnych olejów roślinnych. Podczas stosowania należy uważać, by nie nałożyć zbyt wiele olejku oraz by włosy nie były tłuste ani pokryte grubą warstwą produktów stylizujących.

olejki do włosów

Jak wybrać odpowiedni olejek do włosów?

Świadomość porowatości włosów jest niezwykle istotna, ponieważ źle dobrany produkt może dać efekt odwrotny od oczekiwanego. Do włosów o wysokiej porowatości najlepiej jest dobrać oleje wielonienasycone (niewnikające) o dużych cząsteczkach, które odbudują ubytki oraz wykażą działanie odżywcze, a są to chociażby: olej konopny, olej słonecznikowy, olej z orzechów laskowych czy nawet olej rycynowy.

W przypadku włosów o średniej porowatości dobrze jest wybrać oleje jednonienasycone, które nie tylko uzupełniają ubytki, lecz również tworzą warstwę ochronną na włosach, a pod uwagę należy wziąć przede wszystkim: olej arganowy, olej jojoba, olej makadamia, olej z pestek moreli oraz olej z pestek śliwki.

Natomiast do włosów o niskiej porowatości najlepiej sprawdzą się oleje nasycone, które składają się z niewielkich cząsteczek oraz masła. Do tej grupy olejków do włosów należą: olej kokosowy, olej palmowy, olej lniany, a w przypadku masła trzeba brać pod uwagę: masło shea, masło kakaowe oraz masło murumuru.

Dzięki tej wiedzy dopasowanie olejku stanie się banalnie proste i po jego zastosowaniu będzie można cieszyć się niesamowitymi efektami, ponieważ włosy staną się zdrowsze i odzyskają dawny blask. Zabieg wystarczy wykonywać 1-2 razy w tygodniu, dlatego nie powinno być problemu z nałożeniem produktu na skórę głowy. Czas jest jednak zależny od metody oraz stosowanego olejku, dlatego warto wypróbować różne ramy czasowe trzymania go na włosach, by ostatecznie dobrać taki, który przyniesie najlepsze efekty.

Możliwość komentowania Czy warto stosować olejki do włosów? została wyłączona