Pielęgnacja

Korektor – tajniki prawidłowej aplikacji

Korektor jest kosmetykiem, który pozwala na tuszowanie wszelkich zmian skórnych oraz cieni pod oczami. Warunkiem jego efektywnego działania jest prawidłowej aplikacja. Nieumiejętne nakładanie preparatu może prowadzić do nienaturalnego wyglądu oraz wrażenia odcięcia problematycznego obszaru twarzy.

Korektor, prawidłowa aplikacja na obszary wokół oczu


Korektor powinien być aplikowany na obszar większy niż tylko objęty zaczerwieniem lub zmianami skórnymi. W przypadku cieni pod oczami, preparat nie powinien być nakładany jedynie na rejon półkola bezpośrednio pod okiem. Produkt należy aplikować na obszar w kształcie dużego odwróconego trójkąta, którego dolny róg sięgać powinien nawet do końca nosa.

Korektor, kolejność aplikacji


Podczas wykonywania makijażu należy pamiętać o prawidłowej kolejności aplikowanych preparatów stosowanych podczas makijażu. W pierwszej kolejności stosuje się podkład następnie korektor, a dopiero na końcu puder w kamieniu. Nałożenie korektora przed podkładem spowoduje, że efekt maskowania korektora zostanie zniwelowany przez odcień podkładu. W przypadku korektorów do zadań specjalnych, zawierających kolorowe pigmenty kolejność nakładania kosmetyków jest nieco inna. W tej sytuacji zielony, żółty lub pomarańczowy korektor aplikowany jest bezpośrednio na problematyczne miejsce jeszcze przed zastosowaniem podkładu.

Korektor, odpowiednia ilość aplikowanego kosmetyku


Ilość nakładanego preparatu powinna być odpowiednia do skali problemu. Oznacza to zazwyczaj, że nawet niewielka ilość kosmetyku pozwala na delikatne zamaskowanie zmiany bez tworzenia grubej warstwy dodatkowo uwidaczniającej problem.

Korektor, technika aplikacji


Korektor powinien być delikatnie wklepywany, a nie wcierany w skórę twarzy. Aplikowany w ten sposób nie ściera się i dłużej maskuje problematyczny obszar.

Loreal Paris korektor


Aby możliwa była prawidłowa aplikacja korektora, kosmetyk ten powinien cechować się wysoką jakością, gwarantującą łatwość jego rozprowadzenia na twarzy bez tworzenia mało estetycznych smug. Do takich kosmetyków należy korektor Loreal. Loreal korektor pozwala na aplikację małej ilości kosmetyku, który może być precyzyjnie rozprowadzony i skuteczne niweluje niedoskonałości skóry.

Możliwość komentowania Korektor – tajniki prawidłowej aplikacji została wyłączona