Bourjois Podkład Healthy Mix Light Vanilla nr 51 30ml
Makijaż

Jaki podkład do twarzy będzie najlepszy?

Choć lato jest ulubioną porą roku wielu kobiet, to jednak w czasie jego trwania mają one czasem kłopot z wykonaniem idealnego makijażu, który przetrwa cały dzień przy bardzo wysokich temperaturach. Często kosmetyki używane przez cały rok latem nie działają zgodnie z oczekiwaniami. Jak zatem wykonać trwały letni makijaż, który nie spłynie zbyt szybko?

O czym należy pamiętać, wybierając podkład do twarzy na lato?

Wybierając fluid idealny na lato, warto pamiętać o kilku istotnych cechach, którymi należy się kierować przy wyborze tego typu kosmetyku. To przede wszystkim:
– lekka konsystencja. W upalne letnie dni zupełnie nie będą się sprawdzały w zastosowaniu mocno kryjące produkty, których konsystencja jest ciężka i tłusta;
– warto wybierać również te produkty, które nie będą zatykały porów. W tym przypadku idealnym wyborem będzie lekki krem bądź puder sypki (najlepiej powstały wyłącznie na bazie naturalnych składników);
– kosmetyki na lato powinny chronić skórę przed promieniowaniem UV;
– w ciepłe dni warto stosować kosmetyki o właściwościach matujących;
– ze względu na specyficzne warunki atmosferyczne podkłady do twarzy na lato powinny być trwałe i odporne na wysokie temperatury (dzięki temu podkład nie spłynie).

Podkład dopasowany do potrzeb skóry

Choć latem ważne są właściwości matujące podkładu, jego trwałość i odporność na działanie wysokich temperatur nie należy zapominać o tym, że kosmetyk tego typu musi być przede wszystkim dopasowany do typu i potrzeb skóry. Choć wydawać by się mogło, że podkłady z rozświetlającymi drobinkami to ciekawe rozwiązanie, warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie będzie to kosmetyk sprawdzający się w upalne dni, szczególnie u osób z cerą tłustą czy mieszaną.

Możliwość komentowania Jaki podkład do twarzy będzie najlepszy? została wyłączona