Makijaż

Podkład do twarzy a rodzaj cery – jak dopasować?

Eksperci zawodowo doradzający, który podkład do twarzy wybrać w pierwszej kolejności, zwykle przypominają o tym, że kluczowe znaczenie ma cera jego przyszłej właścicielki. Na opakowaniach podkładów oferowanych przez wiodących producentów zwykle pojawia się zresztą czytelna informacja na temat tego, do jakiej cery przeznaczony jest konkretny kosmetyk. Problem pojawia się wtedy, gdy osoba robiąca zakupy nie jest pewna, czy ma cerę tłustą, trądzikową, czy też mieszaną.

Podkład a cera – mądry wybór


Cera mieszana z pewnością jest tym jej typem, z jakim kupujący mają do czynienia najczęściej. Zwykle jej pielęgnacja nie jest prosta, bo na twarzy można znaleźć miejsca z cechami charakterystycznymi dla cery tłustej oraz takie, w których cera jest sucha. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się kryjące i matujące podkładu do twarzy. Podkłady kryjące pomogą także osobom o cerze naczynkowej. I ona nie należy do łatwych w pielęgnacji, nie może być jednak inaczej, skoro jednym z jej znaków rozpoznawczych jest pojawianie się plamek, przebarwień i pajączków w różnych miejscach twarzy. Podkłady przeznaczone do stosowania przy cerze naczynkowej zmniejszą i tuszują niedoskonałości. Najlepsze z nich są w stanie, dodatkowo, poprawiać mikrokrążenie skóry.

Nieco inaczej wygląda wybór podkładu do twarzy w przypadku cery suchej. Ta jest znana z tego, że w każdych okolicznościach potrzebuje dodatkowego nawilżania, jest podrażniona, napięta i ściągnięta, a do tego często się łuszczy. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się w takim przypadku podkład nawilżający, warto też stawiać na rozwiązania rozświetlające znane z tego, że poprawiają koloryt skóry.

Możliwość komentowania Podkład do twarzy a rodzaj cery – jak dopasować? została wyłączona