Lakier hybrydowy - jak poprawnie go nakładać
Paznokcie

Lakier hybrydowy – jak poprawnie go nakładać?

Panie z ogromną dbałością starają się pielęgnować swoje dłonie, a także ich wizytówkę, którą stanowią paznokcie. Nie da się ukryć, że to właśnie nasze paznokcie zwykle mówią o nas zdecydowanie najwięcej. Jednocześnie panie chcą zadbać o swoje paznokcie samodzielnie, gdyż częste i regularne wizyty u kosmetyczki mogą być dla nich wyjątkowo męczące. Nic więc dziwnego, że kobiety coraz chętniej wyposażają się w lakiery hybrydowe i odpowiednie akcesoria do manicure. Jednak jak nakładać lakier hybrydowy poprawnie?

Przygotowanie paznokci przed nałożeniem lakieru hybrydowego

Lakiery hybrydowe pozwalają na uzyskanie estetycznego i co najważniejsze, także i wyjątkowo trwałego manicure. Warto również wspomnieć o tym, że lakier hybrydowy z makear, o ile zostanie on odpowiednio nałożony, może skutecznie chronić paznokcie przed złamaniem. Jednocześnie, by nasz manicure hybrydowy rzeczywiście spełnił swoją rolę w najbardziej efektywny sposób, trzeba paznokcie odpowiednio przygotować. Przed tym, jak lakier hybrydowy znajdzie się na płytce paznokcia, trzeba:

  • dokładnie usunąć skórki, by lakier do hybryd estetycznie się prezentował;
  • opiłować paznokcie i nadać im pożądany kształt- po tym, jak nałożymy lakiery hybrydowe będzie to już niemożliwe;
  • zmatowić płytkę paznokcia- to sprawi, że lakier hybrydowy zyska o wiele większą przyczepność i utrzyma się na naszych paznokciach przez długi czas.

Matowienie płytki to proces delikatny, najczęściej warto posłużyć się tu bloczkiem polerskim. Nie można jednak przepiłować płytki paznokcia, czy uszkodzić jej struktury. Kolejnym krokiem jest nic innego jak zastosowanie odpowiedniej bazy pod lakiery hybrydowe. Koniecznie nałóżmy jedną, obfitą warstwę i utwardźmy ją w lampie UV. Tak przygotowane paznokcie, są gotowe do tego, by nałożyć na nie lakier hybrydowy.

lakier hybrydowy w stylizacji paznokci

Jak nakładać lakier hybrydowy?

Nałożenie lakieru hybrydowego jest wyjątkowo proste i panie z pewnością nie będą miały w tym momencie większych problemów. Przede wszystkim lakier hybrydowy nakładamy na uprzednio utwardzoną bazę. Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru hybrydowego panie muszą ponownie utwardzić go w lampie UV lub LED. Następnie lakier do hybryd powinien zostać nałożony ponownie. Druga warstwa również powinna być skutecznie utwardzona w lampie. Na tym jednak praca się nie kończy. Następnym krokiem jest pokrycie paznokci warstwą topu i ponownie utwardzenie ich w lampie. Finalnie- top pozostawia lepką warstwę na paznokciach- należy manicure przemyć cleanerem i cieszyć się jego estetyką.

Możliwość komentowania Lakier hybrydowy – jak poprawnie go nakładać? została wyłączona